تعمییر کولر گازی-سرویس کولر گازی-سرویس اسپیلت-نصب کولر گازی-نصب اسپیلت-خرید کولر گازی-خرید اسپیلت-فروش-جابجایی-شارژکولر گازی-شارژ گاز کولر گازی-شارژ گاز اسپیلت-تعمیرات- تعمیرکار کولر گازی-سرویسکار-تعمییرات تخصصی- تعمیر داکت اسپیلت-خدمات کولر گازی-نمایندگی کولر گازی-پکیج-شوفاژ-آب سرد کن-چیلر

تعمییر کولر گازی

تعمییر کولر گازی

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

سرویس اسپیلت

سرویس اسپیلت

نصب کولر گازی

نصب کولر گازی

نصب اسپیلت

نصب اسپیلت

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی

خرید اسپیلت

خرید اسپیلت

فروش-جابجایی

فروش-جابجایی

شارژکولر گازی

شارژکولر گازی

شارژ گاز اسپیلت

شارژ گاز اسپیلت

تعمیرکار کولر گازی

تعمیرکار کولر گازی

تعمیر داکت اسپیلت

تعمیر داکت اسپیلت

خدمات کولر گازی

خدمات کولر گازی

نمایندگی کولر گازی

نمایندگی کولر گازی

پکیج شوفاژ دیواری

 

پکیج شوفاژ دیواری

پکیج شوفاژ دیواری یکی از کم هزینه ترین و جدیدترین وسایل گرمایشی در حال حاضر است که جایگزین موتور خانه های مرکزی شده است

برد پکیج شوفاژ دیواری رو ابتدا به چند قسمت تقسیم می کنیم:

  1. الگوریتم برد یا همان برنامه برد
  2. اجزای قطعات برد
  3. حفاظت های تعبیه شده در برد
  4. وایرینگ برد

الگوریتم برد:اولین کاری که برد انجام می دهد کنترل ورودی های خود هست اعم از ntc ها پرشر متر آب و پرشر متر هوا

برای تست پرشر متر که مهمترین سنسور پکیج شوفاژ دیواری هست ابتدا فن را روشن می کند سپس منتظر وصل شدن پرشر می ماند به محض وصل شدن پرشر هوا فن را خاموش می کند و منتظر قطع شدن پرشر هوا می شود وقتی قطع شد فن شروع به کارکرد دایمی می کند به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه فن کار می کند که اصطلاحا مرحله پیش تخلیه نام دارد.

مرحله پیش تخلیه به این دلیل است که احتمالا اگر گازهایی وجود داشته باشد تخلیه شود تا باعث انفجار در زمان جرقه نشود.بعد از اتمام مرحله پیش تخلیه شروع به جرقه زدن می کند و در همین حال شیر گاز را به صورت مرحله به مرحله باز می کند اول بویین ۱ سپس بویین ۲ و در اخر بویین ماژوله را به اندازه ی نصف شعله حداکثر باز می کند.

بویین ماژوله را به این علت نصف شعله حداکثر باز می کند که در هنگام جرقه زدن صدای انفجار تولید نشود.

حال نوبت تشخیص شعله است به محض اینکه شعله تشخیص داده شود جرقه زدن خاموش می شود و شعله به شعله حداقل کاهش پیدا می کند.پکیج کدینگ حال پردازنده برد به ntc های خود نگاه می کند و با توجه به دمای آب شعله را تنطیم می کند.

به اینصورت که اگر دما از دمایی که تایین کردیم خیلی پایینتر باشد شروع به افزایش شعله با شیب تند می کند ولی اگر دما نزدیک دمای تنظیمی باشد شعله را با شیب ملایمتری افزایش می دهد.

حال اگر در این حالت شیر آبگرمی باز شود پردازنده فورا به فلومتر و ntc آب مصرفی نگاه می کند که ببیند میزان دبی آب و دمای آن چقدر است و متناسب با ان بدون اینکه پکیج را خاموش کند شیر گاز را باز می کند.

مثلا اگر دبی ۱۰ لیتر بر دقیقه و دمای آب ۶ درجه باشد پردازنده شیر گاز را فورا و بدون شیب در شعله حداکثر قرار می دهد اما اگر دبی ۴ لیتر بر دقیقه و دمای آب ۴۰ درجه باشد با شیب ملایمی شعله را افزایش میدهد .این نوع کنترل هم کنترل PID نام دارد.

پس پردازنده در دو حالت گرمایش و آب گرم بهداشتی پکیج را با کنترلPID تنظیم میکند.
حال پکیج دما را به دمای خیلی نزدیک دمای تنظیم شده رسانده است (فرقی ندارد در حالت شوفاژ یا آبگرم باشد)در این قسمت وقتی دما به دمای مورد نظر رسید شعله را در همان حالت نگاه میدارد و با تغییرات جزیی نمی گزارد که دما بازی کند.حال اگر در حالت گرمایشی باشد ۲۰ تا ۵۰ دقیقه دما را در دمای تنظیم شده نگه میدارد تا دورترین رادیاتور هم دمایش با دمای نزدیکترین رادیاتور شود.
پمپ پکیج از زمانی که پیش تخلیه شروع میشود روشن می شود

پکیج شوفاژ دیواری

پکیج شوفاژ دیواری

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کیید :

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

*

*

*