تعمیر کولر گازی-سرویس کولر گازی-سرویس اسپیلت-نصب کولر گازی-نصب اسپیلت-خرید کولر گازی-خرید اسپیلت-فروش-جابجایی-شارژکولر گازی-شارژ گاز کولر گازی-شارژ گاز اسپیلت-تعمیرات- تعمیرکار کولر گازی-سرویسکار-تعمیرات تخصصی- تعمیر داکت اسپیلت-خدمات کولر گازی-نمایندگی کولر گازی-پکیج-شوفاژ-آب سرد کن-چیلر

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

سرویس اسپیلت

سرویس اسپیلت

نصب کولر گازی

نصب کولر گازی

نصب اسپیلت

نصب اسپیلت

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی

خرید اسپیلت

خرید اسپیلت

فروش-جابجایی

فروش-جابجایی

شارژکولر گازی

شارژکولر گازی

شارژ گاز اسپیلت

شارژ گاز اسپیلت

تعمیرکار کولر گازی

تعمیرکار کولر گازی

تعمیر داکت اسپیلت

تعمیر داکت اسپیلت

خدمات کولر گازی

خدمات کولر گازی

نمایندگی کولر گازی

نمایندگی کولر گازی

شستشوی کولر گازی - نحوه شستشوی فیلتر پنل داخلی کولر گازیReviewed by Fadaktahvieh on Dec 13Rating:

شستشوی کولر گازی

شستشوی کولر گازی

شستشوی کولر گازی

 

 

شستشوی کولر گازی – نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی

فیلترها مهمترین بخش در سرویس کولر گازی و شستشوی کولر گازی هستند . همه تجهیزات تهویه مطبوع دارای فیلتر هستند . تمیز کردن فیلتر کولر گازی سبب می شود حداقل ۱۰ درصد مصرف این تجهیزات کاهش یابد.
زمانی که فیلتر کولر گازی کثیف می شود جریان هوا گرفته می شود و ضمن فشار بر روی کمپرسور کثیفی ها را به کویل های اواپراتور منتقل و جذب گرما ی آن را مختل می کند.

فیلتر کولر گازی اسپیلت باید دایما تمیز و بعد از مدتی کارکرد  تعویض شوند تا بازده کولر گازی و اسپیلت کاهش نیابد. معمولا هر ماه این فیلتر ها برای غبار گیری و یا تعویض باید مورد بازبینی قرار بگیرندو در صورت نیاز شستشوی کولر گازی انجام شود. توجه کنید که با تمیز نگه داشتن فیلتر می توان مصرف انرژی کولر گازی را از  ۵ تا ۱۵ درصد کاهش داد.

سرویس کولرگازی اسپیلت

سرویس کولرگازی

انواع فیلترهای موجود در کولرگازی و اسپیلت

امروزه از انواع فیلترها برای تصفیه هوا در کولر گازی اسپیلت استفاده می شود.تعدادی از متداولترین آنها عبارتند از:

فیلترهای کربن فعال: با استفاده از این فیلترها دسته ای از ترکیبات بودار و مضر در هوا جذب می شوند.پس از مدتی نیاز به تعویض ان بوده و قابل شیشو نمی باشند.

فیلترهای یون ساز: با یونیزه کردن ذرات معلق در هوا موجب چسبیدن این ذرات به اشیای اطراف می شود.از جمله مشکلات آن سیاه شدن اشیا و دیوار پس از مدتی می باشد.

فیلترهای رسوبی الکترواستاتیک: همچنین به نام فیلترهای پلاسما شناخته می شوند و در این سیستم ذرات معلق در هوا توسط بخشی یونیزه می شوند و سپس توسط صفحه ای که بصورت مخاف باردار است جذب می شود.پس از مدتی صفحه ی جمع کننده باید توسط کاربر تمیز شود.از جمله مشکلات این سیستم تولید گاز سمی ازون به عنوان یم محصول جانبی می باشد که باید با طراحی بهینه قسمت یونیزه کننده آنرا به حداقل رساند.

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

نحوه  شستشوی کولر گازی و اسپیلت (پنل داخلی)

ما در این مقاله به شما نحوه شستشوی پنل داخلی کولر گازی را اموزش می دهیم

برای شستشوی فیلتر پنل داخلی کولر گازی اسپلیت باید شبکه ی جلویی آن را باز کنید . پاک کردن فیلتر هوا سبب دوام و کارایی بهتر یونیت می شود و تمیز کردن آن در کار خنک کنندگی اسپلیت بی تاثیر نخواهد بود. لطفا کولرگازی را در هنگام درآوردن فیلتر در حالت خاموشی برق قرار دهید.

در پشت فیلتر، لبه هایی تیز وجود دارند و ممکن است به شما آسیب بزنند. لطفا با احتیاط به آن دست بزنید. کولرگازی اسپلیت در بخش دریچه ی پیشین دارای قفل است. از هر دو دستانتان برای نگهداری بخش راست و چپ دریچه ی جلویی کولرگازی استفاده کنید. کولرگازیتان را به این موقعیت برده و در آن موقعیت نگهدارید. حالا  دریچه ی جلویی باز شده را با یک دست نگهدارید و فیلتر کولرگازی را چک کنید. کولرگازی را از نظر مقدار گرد و غبار چک کنید. فیلتر کثیف را از محفظه ی آن درآورده و سپس آن را بشویيد. فیلتر هوای کثیف را با یک قلم موی نرم پاک کرده و آب را بر روی بخش های کثیف بریزید.

فیلتر را با یک پاک کننده ی معمولی بشویيد تا فیلتر به خوبی تمیز شود. بعد از شستشو مطمئن شوید که فیلتر را به خوبی خشک کرده اید. فیلتر را به مکان اصلی خودش برگردانید و دریچه ی جلویی را ببندید. دریچه ی جلویی را به سمت پایين هل داده و سپس هر دو طرف را به خوبی فشار دهید تا دریچه به خوبی در جای خود قرار بگیرد. پاک کردن فیلتر هوا سبب بهبود کارایی خنک کنندگی و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. فیلتر هوای کولرگازی را هر دو هفته یک بار و هر ماه پاک کنید تا کار خنک شدن اتاق به خوبی انجام گیرد. هرگز کولرگازی را بدون فیلتر هوا راه اندازی نکنید چون در کارکرد کولرگازی تاثیر خواهد گذاشت.

 

سرویس کولرگازی اسپیلت

سرویس کولرگازی اسپیلت

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کیید :

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

*

*

*