تعمییر کولر گازی-سرویس کولر گازی-سرویس اسپیلت-نصب کولر گازی-نصب اسپیلت-خرید کولر گازی-خرید اسپیلت-فروش-جابجایی-شارژکولر گازی-شارژ گاز کولر گازی-شارژ گاز اسپیلت-تعمیرات- تعمیرکار کولر گازی-سرویسکار-تعمییرات تخصصی- تعمیر داکت اسپیلت-خدمات کولر گازی-نمایندگی کولر گازی-پکیج-شوفاژ-آب سرد کن-چیلر

تعمییر کولر گازی

تعمییر کولر گازی

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

سرویس اسپیلت

سرویس اسپیلت

نصب کولر گازی

نصب کولر گازی

نصب اسپیلت

نصب اسپیلت

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی

خرید اسپیلت

خرید اسپیلت

فروش-جابجایی

فروش-جابجایی

شارژکولر گازی

شارژکولر گازی

شارژ گاز اسپیلت

شارژ گاز اسپیلت

تعمیرکار کولر گازی

تعمیرکار کولر گازی

تعمیر داکت اسپیلت

تعمیر داکت اسپیلت

خدمات کولر گازی

خدمات کولر گازی

نمایندگی کولر گازی

نمایندگی کولر گازی

تاثیر رطوبت در سیستم های تبرید چیست

تاثیر رطوبت در سیستم های تبرید

وجود رطوبت در سیستم های تبرید می تواند مستقیما سبب مشکلات بسیاری در عملکرد سیست شود.اساسا رطوبت را می توان به دو شکل تقسیم کرد:

۱-قابل رویت مانند آب

۲-غیر قابل رویت مانند بخار آب

یک قطره آب به نظر بی ضرر جلوه می دهد ، ولی برای سیستم تبرید یک هیولا به شمار می رود.رطوبت به شکل بخار آب نیز تقریبا در همه جا یافت می شود.دشمن شماره یکی که باید به وسیله متخصصین سرویس امور تبرید شکست داده شود.رطوبت می تواند به آسانی وارد سیستم شود ولی به سختی بیرون خواهد رفت.

تاثیر رطوبت در  سیستم های تبرید

گاز مبرد رطوبت یخ زده را در طول سیستم تبرید حمل کرده و باعث می شود که رطوبت در نقاط باریک وریز سیستم تبرید مانند لوله مویین و شیر انبساط متوقف شود به این ترتیب کریستال متوقف شده در داخل لوله ها باعث کند شدن جریان مبرد و یا متوقف ان می شود که این امر نهایتا باعث کاهش یا متوقف شدن کامل کارکرد سیستم تبرید خواهد شد.تاثیر بعدی رطوبت بر سیستم سرمایشی آن است که به همان نسبتی که شیر انبساط به علت کمبود گاز مبرد گرم می شود،یخ نیز آب شده و رطوبت به شیر انبساط برگشته به طور متناوب سرد می شود.رطوبت می تواند ایجاد خوردگی کند و منجر به ایجاد مشکل جدی در عملکرد سیستم شود، چرا که اغلب اثرات خوردگی آشکار نیستند و زمانی اشکار می شوند که خسارت های اصلی به سیستم وارد شود.رطوبت به تنهایی می تواند بعد از مدتی باعث زنگ زدگی اجزای مختلف سیستم شود.وجود گاز مبرد داخل سیستم همراه با رطوبت مشکل خوردگی را مضاعف می کند.حداکثر رطوبت مجاز در سیستم تیرید ۵ppm یاپنج ذره در میلیون می باشد.در سیستم های تبرید متداولی که با گاز مبرد R22 کار می کنند وجود رطوبت که دارای عنصر کلر نیز هست به آهستگی با آب هیدرولیزه شده و تولید اسید هیدروکلریک نماید که این مسئله میزان خوردگی اجزای فلزی سیستم را بیش از پیش افزایش میدهد.نتیجه آن که به دلیل وجود اسید، گرما نیز روند خوردگی را افزایش می‌دهد. چرا که در درجه حرارت بالاتر فرایند تشکیل اسید شتاب بیشتری گرفته و موجب حمله اسید به فلزات می‌شود. روغن استفاده شده در سیستم‌های تبرید همراه با رطوبت مشکل دیگری می‌آفریند. مخلوط شدن آب و روغن در سیستم تبرید یک استثنا بر قانون مخلوط شدن آن‌هاست. حقیقت، روغن تبرید ارتباط نزدیکی با رطوبت دارد و چنانچه در حالت باز قرار داده شود به سرعت، رطوبت اتمسفر را جذب خواهد کرد. آبی که به اسید تبدیل شده باشد، در داخل روغن سیستم تبرید به صورت ذرات معلق درآمده و با روند فزاینده‌ای مخلوطی از اجسام کروی بسیار ظریف را تشکیل می‌دهد. این پدیده به نام پدیده ضربه‌زنی روغن مشهور است و به طور چشم‌گیری قدرت روغن‌کاری را در سیستم کاهش می‌دهد.

نصب کولرگازی اسپیلت

نصب کولرگازی اسپیلت

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کیید :

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

*

*

*